На изложби ће бити представљен рад двоје уметника у протеклих пет година, који је посвећен идеји ‘свакодневног’ размишљања о уметности.
Визуелно и приступно различити, радови баве се питањем уметности, шта она може и жели бити.
”Визуелно другачије слике и видео рад, заједно чине алгоритмичку појавност слике при размени садржаја. Слике без тематске повезнице асоцирају на насумичне визуелне појаве у простору друштвених мрежа којима је већина нас свакодневно изложена”, наводи се у позиву.
Соња Јо (1992, Сремска Митровица) мастер студије на студијском програму Вајарство завршила је 2018. године на Академији уметности у Новом Саду.
Од 2024. године ради као стручни сурадник на истом студијском програму.
Њен рад се фокусира на утицај визуелне културе на свакодневни живот, али и спајање симбола прошлости и идеологија са савременим животом.
Активно излаже од 2012. године, а свој рад је приказала на 4 самосталне и преко 30 групних изложби у земљи и иностранству.
Добитница је награде Уметничке ливнице Станишић за најуспешнији рад у дисциплини вајање (2016).
Тони Ковачић ( 1991, Сремска Митровица) живи и ради у Љубљани (Словенија).
Сликарство је дипломирао 2016. године на Академији ликовних уметности и дизајна (АЛУО) у Љубљани.
Мастер студије сликарства наставља и завршава 2021. у класи професора Бојана Горенеца.
Поред сликарства, ствара на подручју видео уметности и фотографије.
Нада Савковић
филолог
Питање језика је изузетно важно, јер је језик основно оруђе културе сваког народа: родно место нашег бића. Појмовни свет једног народа одражава се у језику. Када смо у свом језику, ми смо у свом завичају. Зато је важно утицати на свест о важности очувања матерњег језика као предуслова за очување аутентичности нације.
Владимир Бајић
”Градитељи Новог Сада”
”Морамо водити рачуна о томе да се у што већој мери подсећамо на то шта је некада било, шта су важни историјски догађаји, ко су наши преци и како су они живели. То је суштинско проучавање друштва из ког произилазе резултати који нам могу указати на то којим путем треба да идемо да бисмо били бољи људи и чланови нашег друштва”.