Ауторке представе су Милена Миња Богавац, Фросина Димовска, Иста Степанов и Дуња Црњански.
Представа је својеврсно подсећање на то како су се превазилазиле границе у 2020. години, години у којој је свет стао и кад први пут у модерној историји нису одржане олимпијске игре.
Она на духовит начин уводи гледаоца на састанак групе за самопомоћ и подршку четири жене, које повезује радно искуство у уметности и култури, користећи елементе кабареа, предавања и трибине.
Бавећи се проблематиком онлајн наставе и нових модела рада, друштвеном стварношћу и образовањем, уметнице проблематизују улогу просвете и домет њеног утицаја на младе у нашем друштву, као и изгледе за осавремењавањем школства, али и ментално здравље људи.
Нада Савковић
филолог
Питање језика је изузетно важно, јер је језик основно оруђе културе сваког народа: родно место нашег бића. Појмовни свет једног народа одражава се у језику. Када смо у свом језику, ми смо у свом завичају. Зато је важно утицати на свест о важности очувања матерњег језика као предуслова за очување аутентичности нације.
Владимир Бајић
”Градитељи Новог Сада”
”Морамо водити рачуна о томе да се у што већој мери подсећамо на то шта је некада било, шта су важни историјски догађаји, ко су наши преци и како су они живели. То је суштинско проучавање друштва из ког произилазе резултати који нам могу указати на то којим путем треба да идемо да бисмо били бољи људи и чланови нашег друштва”.