Овом изложбом графика ауторка обједињује двадесетогодишњи период стваралаштва и учешћа на међународним и домаћим изложбама мале графике.
Обележавањем значајне годишњице стварања минијатура класичним графичким техникама, ауторка најављује и отвара наредну етапу стварања.
У стваралачком раду од почетка студија ауторка је везана за истраживање могућности широког спектра израза у малом формату, у медију цртежа и графике.
„Формат и тема за њу нису препрека већ инспирација за стваралаштво, потрага за везама и дистанцама у окружењу, емоцијама, базирана на апстрактном изразу. У тој потрази ауторка градећи директну, нелинеарну везу између стварног и нестварног, надовезујући се на игру ликовности, обликује своју симболику која „мало” претвара у „велико”“, наводи се у позиву.
Изложба ће трајати до 28. јула 2023. године.
Ивана Мали Вукелић
Дипломирала је графику 2005. године на Академији уметности у Новом Саду, у класи проф. Зорана Тодовића. Чланица је СУЛУВ-а од 2006. године. Области њене професионалне орјентације су педагошки рад и ликовна уметност, а уже области цртање, графика са технологијом и примењена уметност. Од 2019. године имала је четири самосталне изложбе у земљи и иностранству. Учесница је преко 50 колективних изложби, графичких бијенала и тријенала од 2003. године у земљи и иностранству, као и две уметничке резиденције: 2014. Cite Internationale des Arts Paris, Француска, 2019.ADATA-Air Пловдив- PLANTS, Бугарска. Живи и ради у Новом Саду.
Нада Савковић
филолог
Питање језика је изузетно важно, јер је језик основно оруђе културе сваког народа: родно место нашег бића. Појмовни свет једног народа одражава се у језику. Када смо у свом језику, ми смо у свом завичају. Зато је важно утицати на свест о важности очувања матерњег језика као предуслова за очување аутентичности нације.
Владимир Бајић
”Градитељи Новог Сада”
”Морамо водити рачуна о томе да се у што већој мери подсећамо на то шта је некада било, шта су важни историјски догађаји, ко су наши преци и како су они живели. То је суштинско проучавање друштва из ког произилазе резултати који нам могу указати на то којим путем треба да идемо да бисмо били бољи људи и чланови нашег друштва”.