Ови млади уметници, који раде и стварају у оквиру различитих модула/ужих области ликовне и примењене уметности, представиће своје рецентне радове, где је већина њих и осмишљена и реализована посебно за ову колективну изложбу, уз стручно и креативно вођење професора Драгана Матића и стручних сарадника Катедре за сликарство.
Своје стваралаштво представиће Мирослав Јањин, Јована Ташин, Ања Прерадовић, Теодора Милић, Соња Кнежић, Снежана Томашевић, Јана Панајотовић и Милош Точаковић.
Основна повезница изабраних радова на овој изложби је „другачије“ промишљање/а, као и кретање изван устаљених, познатих процеса и система конвенционалних уметничких приступа.
”Овакав метод рада има за циљ да испровоцира сагледавање познатих форми или стања и ситуација на другачији начин, поигравајући се тумачењима и комбиновањем разних и различитих елемената. Тиме се цео процес промишљања о визуелним искуствима усложњава у стварању нових комбинација, што креативни рад и изражавање доводи у стање игре неограничене правилима”, навди се у позиву.
Нада Савковић
филолог
Питање језика је изузетно важно, јер је језик основно оруђе културе сваког народа: родно место нашег бића. Појмовни свет једног народа одражава се у језику. Када смо у свом језику, ми смо у свом завичају. Зато је важно утицати на свест о важности очувања матерњег језика као предуслова за очување аутентичности нације.
Владимир Бајић
”Градитељи Новог Сада”
”Морамо водити рачуна о томе да се у што већој мери подсећамо на то шта је некада било, шта су важни историјски догађаји, ко су наши преци и како су они живели. То је суштинско проучавање друштва из ког произилазе резултати који нам могу указати на то којим путем треба да идемо да бисмо били бољи људи и чланови нашег друштва”.