Дечија радионица на француском језику у СЗПБ

Дечија радионица на француском језику одржаће се у суботу, 14. септембра, од 11.30 часова у Спомен збирци Павла Бељанског.

културе.рс • 10. септембар 2024.

фото: СЗПБ

Кроз разговор и игру у оквиру радионице на француском језику, најмлађа публика имаће прилику да упозна и савлада основне појмове из света уметности и књижевности користећи нека од највреднијих француска издања из Збирке књига Павла Бељанског. 

Креативне активности биће усмерене и на личност Павла Бељанског као дародавца, колекционарство, поклон као појам даривања.

Радионицу намењену деци узраста од 7 до 12 година, води др Вања Манић-Матић, доценткиња на Филозофском факултету Универзитета у Новом Саду и координаторка пројеката уметност и култура Француског института у Србији – огранка у Новом Саду.

Пријављивање је обавезно, место можете резервисати позивом на број телефона + 381 21 472 99 66.

Радионице се одржавају у оквиру пратећег програма изложбе ”Књиге Павла Бељанског: oд београдског салона до музејске збирке”.

Изложбом је представљена колекција књига дародавца и оснивача Спомен-збирке Павла Бељанског, коју су заједно са другим личним предметима његови наследници поклонили Спомен-збирци након дародавчеве смрти.

Збирка књига једна је од осам значајних музејских целина, поред збирке антологијских дела југословенске модерне уметности 20. века, по којој је Спомен-збирка и позната широј јавности. 

Библиотека Павла Бељанског са 400 јединица, скоро у целости обухвата књиге из периода од средине 18. до средине 20. века. 

Највећи број књига је из области историје, историје уметности и књижевности, те права и дипломатије као поља стручног интересовања дипломате Павла Бељанског.

#дечија радионица #изложба #књиге павла бељанског #спомен збирка павла бељанског

вести >

најновије >

Нада Савковић

филолог

Питање језика је изузетно важно, јер је језик основно оруђе културе сваког народа: родно место нашег бића. Појмовни свет једног народа одражава се у језику. Када смо у свом језику, ми смо у свом завичају. Зато је важно утицати на свест о важности очувања матерњег језика као предуслова за очување аутентичности нације.

Владимир Бајић

”Градитељи Новог Сада”

”Морамо водити рачуна о томе да се у што већој мери подсећамо на то шта је некада било, шта су важни историјски догађаји, ко су наши преци и како су они живели. То је суштинско проучавање друштва из ког произилазе резултати који нам могу указати на то којим путем треба да идемо да бисмо били бољи људи и чланови нашег друштва”.

теме >

Александар I Карађорђевић: Кључна личност уједињења Јужних Словена

11. јануар 2025.

мишљења >

најчитаније >

студенти >

Изложба “Ангажовани плакат”

23. новембар 2024.

сећања >

Васа Пушибрк, директор Гимназије који је стајао уз своје ђаке

17. децембар 2024.

имате вест?
пишите нам!