У разговору учествују психолог Маја Бабић и уредница културних програма Весна Живковић.
Маја Бабић је психолог Геронтолошког центра Нови Сад, коаутор обуке Ефикасна комуникација са старијима.
У њене области интересовања спадају трансакционала анализа, неуропсихолошка дијагностика,когнитивна рехабилитација.
Књига „Невидљива жена и друге приче“ Славенке Дракулић отворено, емотивно и упечатљиво говори о највећем табуу данашњице – старењу.
Неминовни процес који погађа сваког од нас не опрашта се лако, а у друштву које признаје само вечиту младост стари људи постају невидљиви и сувишни.
Проблематизујући теме као што су однос родитеља и деце, заборавност, губитак партнера или болест, ова збирка прича говори о старењу аутентично и без улепшавања.
Нада Савковић
филолог
Питање језика је изузетно важно, јер је језик основно оруђе културе сваког народа: родно место нашег бића. Појмовни свет једног народа одражава се у језику. Када смо у свом језику, ми смо у свом завичају. Зато је важно утицати на свест о важности очувања матерњег језика као предуслова за очување аутентичности нације.
Владимир Бајић
”Градитељи Новог Сада”
”Морамо водити рачуна о томе да се у што већој мери подсећамо на то шта је некада било, шта су важни историјски догађаји, ко су наши преци и како су они живели. То је суштинско проучавање друштва из ког произилазе резултати који нам могу указати на то којим путем треба да идемо да бисмо били бољи људи и чланови нашег друштва”.